Skip navigatie

van Sandra Kloezen

BVN blog

one size does not fit all

Blog 6 van 21. Vandaag waren we te gast dr Yee, director Masonic Cancer Center, een zeer getalenteerd spreker die de meest ingewikkelde materie begrijpelijk weet te maken. Hier horen we voor het eerst iets waarvan ons hart sneller gaat kloppen als het gaat over medische vooruitgang; de I-SPY 2 clinical trial (Investigation of Serial Studies to Predict Your Therapeutic Response with Imaging And moLecular Analysis 2, zie www.ispy2.org).

In deze studie wordt getest of de toevoeging van nieuwe drugs aan de standaardbehandeling beter is dan de standaardbehandeling alleen in een neo adjuvant setting, dus voordat chirurgie plaatsvindt. Daardoor is het effect van de nieuwe drugs goed meetbaar. De behandelresultaten van iedere deelnemer worden meteen gebruikt voor de behandelkeuze van de volgende deelnemer.

De grote winst van deze trial is dat heel snel bepaald kan worden wat veelbelovende drugs zijn voor welke patiënten, gebaseerd op de biologische kenmerken van hun borstkanker. Want one size does not fit all. Bovendien versnelt deze aanpak het proces voor succesvolle drugs om op de markt te komen.

De farmaceuten staan in de rij om mee te doen, kan ik me zo indenken. Kom maar op met die ‘promising pipelines’! Laten we hopen dat onze eigen Laura van ’t Veer vanuit UCSF de spy ook kan laten landen in Europa.

Plaats een reactie op dit artikel


Naam:


E-mailadres:
Uw e-mailadres wordt niet op de website gepubliceerd.

Uw reactie: